Керамзитоблоки: плюси і мінуси

Дата публикации: 23 июл. 2017 г.
Новость компании: Дизайн интерьера 
Огляд основних плюсів і мінусів керамзитоблоков. Керамзитоблоки їх властивості та характеристика, для вас.
Всім привіт! Плануючи будівництво власного будинку або господарської споруди важливо визначитися з конструктивними матеріалами, оцінивши їх експлуатаційні параметри і порівнявши вартість. Блоки, виготовлені з керамзитобетону, можуть розглядатися в числі найбільш підходящих варіантів для зведення стін.
особливості виробництва
У типології штучних конструкційних матеріалів керамзитоблоки можна розглядати на позиції між класичним цеглою і будівельними блоками, що мають пористу структуру - газо - і пінобетонними. З цеглою керамзитоблоки ріднить міцність і стійкість до морозів, з матеріалами з легкого бетону - збільшений щодо цегли формат блоків, мала вага і теплозберігаючі параметри.

Матеріалом для виготовлення блоків служить цементний розчин, в який вводиться керамзитовий гравій та керамзитовий пісок. Від фракції наповнювача в значній мірі залежать такі параметри будівельного матеріалу, як міцність і коефіцієнт енергозбереження. При додаванні великого гравію у керамзітоблоков підвищуються теплоізоляційні властивості, але знижується міцність, і навпаки.

види блоків
Згідно будівельним стандартам, керамзитобетон застосовується для виготовлення стінових блоків і перегородкових (другі мають меншу товщину).

За якістю поверхні бічних граней даний штучний матеріал підрозділяється на лицьовій і рядовий. Блоки рядові призначаються для монтажу стін, які згодом будуть покриті зовнішнім оздобленням. Фасади з особових блоків виглядають привабливо і стійкі до зовнішніх впливів, вони не потребують облицюванні.

Керамзитоблоки бувають повнотілими і порожнистими. З повнотілих елементів зводяться капітальні стіни, розраховані на високі навантаження - їх з успіхом можна використовувати при будівництві будинку в кілька поверхів. Усередині пустотілого Керамзитоблок є вертикальні отвори, вони можуть бути некрізними і наскрізними. Такий матеріал має меншу вагу і краще зберігає тепло. При цьому наскрізні отвори можна використовувати для армування несучих конструкцій.

Ключові параметри
До найбільш значущих характеристик керамзітоблоков слід віднести:
щільність (даний параметр визначає теплоізоляційні і шумоізоляційні параметри матеріалу);
міцність (цей показник впливає на надійність зведених стінових конструкцій).
Щільність Керамзитоблок варіюється в діапазоні від 500 до 1800 кг / м3, на це впливає вид використовуваного наповнювача. Характеристики міцності параметри матеріалу з керамзитобетону при цьому наступні: блоки здатні витримувати статичне навантаження в діапазоні від 35 до 250 кг / см2.

Залежно від конфігурації блоку і його щільності, вага виробу становить від 10 до 23 кг.

експлуатаційні характеристики
Керамзитоблоки - в експлуатації показують відмінні результати і здатні прослужити не менше 60 років.

При виборі матеріалу для будівництва, оцінюється не тільки міцність і щільність керамзитоблоков, але і ряд інших параметрів, які також безпосередньо залежать від складу формувальної суміші.
Теплопровідність. Відповідний коефіцієнт варіюється від 0,18 Вт / (мС) (для блоків щільністю 500 кг / м3) до 0,90 Вт / (мС) (для блоків щільністю 1800 кг / м3). Згідно з даними параметрами, блоки щільністю 500 кг / м3 відносяться до теплоізоляційних матеріалів, з показником від 600 до 1100 кг / м3 - до конструкційно-теплоізоляційним, з показником від 1200 кг / м3 - до конструкційних.

Вогнестійкість. Це матеріал А1 - вищого класу безпеки. Кладка здатна витримати 7 - 10 годин впливу відкритого полум'я.
Морозостійкість. Даний параметр впливає на довговічність конструкцій і їх несучу здатність. Відповідно до Держстандарту, керамзитоблоки мають різну марку морозостійкості в залежності від характеристик формувальної суміші: F25 / F35 / F50 / F75. Цифрою вказується кількість циклів заморозки - відтавання, яке витримає просочений водою керамзитоблок не втрачаючи своїх міцнісних параметрів.

Паропроникність. Керамзитобетон відноситься до дихаючим матеріалами, здатним поглинати і віддавати вологу, що міститься в повітрі, що сприяє створенню комфортного мікроклімату в приміщеннях будівлі (за умови використання відповідних оздоблювальних матеріалів). Параметри паропроникності керамзитобетонних блоків схожі з показниками ГКЛ і деревини, і практично в два рази перевищують характеристики цегли.
Список достоїнств і недоліків
До переваг керамзітоблоков можна віднести:
1. міцність і довговічність (якщо технічні параметри блоків відповідають важливість справ);
2. зручний і простий монтаж (за рахунок великого формату і малої ваги штучного матеріалу);
3. енергоефективність (дозволяє економити на утепленні будинку і витрачати мінімум коштів на опалення);

4. можливість застосування як утеплювач при будівництві будинку з бетону або силікатної цегли);
5. безпеку для здоров'я (блоки, відповідні ГОСТу не містять шкідливих речовин, виготовляються з екологічно чистих матеріалів); 6. високу вогнестійкість і відсутність небезпечних виділень при впливі відкритого вогню;
7. можливість економії розчину завдяки ідеальній геометрії блоків;

8. естетичність лицьових блоків, можливість поєднувати таку кладку з поверхнями, обробленими штукатуркою, плиткою, деревиною тощо);
9. доступна вартість.

У список мінусів блоків з керамзитобетону входить:
1. відносно низька стійкість до динамічних і ударних навантажень (потрібно дотримуватися обережності в процесі транспортування, вантажно-розвантажувальних робіт і монтажу);

2. складність в обробці (наявність в складі формувальної суміші гравію і крупнозернистого піску ускладнює різання і розпил матеріалу, в результаті чого утворюються нерівні растрескавшиеся краю).

висновок
Солідний список переваг перекриває деякі недоліки даного матеріалу і робить його затребуваним на будівельному ринку. Але при покупці блоків з керамзитобетону потрібно перевірити наявність сертифікату відповідності ГОСТ - недобросовісні виробники, прагнучи здешевити виробництво, частина цементу замінюють на синтетичні і інші добавки, що позначається на якості і екологічної безпеки матеріалу.

Більше про будівельні матеріали на сайті http://interiorfor.com/budivelni-materialy/

Новость от компании Дизайн интерьера

Компания:

Телефоны:
0730189146

Адрес:
Львов, ул. Городоцкая 7
Керамзитоблоки: плюси і мінуси, добавлена на сайт 23 июл. 2017 г., отредактирована 23 июл. 2017 г..
Прямая ссылка на источник новости - http://koby.uabuild.com/news/n-921-keramzitobloki-plyusi-i-minusi.html

Сообщить о плохом содержании

Посмотрите также

UA Build

Перепечатывание информации запрещено, для интернет источников обязательна ссылка UA Build.

© 2018 UA Build. All rights Reserved

Вверх